• 04133367292
  • تبریز- خیابان آبرسان- جنب قنادی تشریفات - ساختمان 110 - طبقه 2 -واحد 8
تات ثبت

تغییرات جدید صدور کارت بازرگانی:

تغییرات درخواست کارت بازرگانی مبتنی بر آخرین اصلاحات ماده ۱۰ آئین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، تغییرات درخواست کارت بازرگانی مبتنی بر آخرین اصلاحات ماده ۱۰ آئین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در سامانه جامع تجارت اعلام شد.

بر این اساس، در راستای اجرای مصوبه شماره ۲۶۳۱۹۹/ ت ۶۰۸۹۲ ه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ هیئت وزیران در خصوص اصلاح ماده ۱۰ آئین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، تغییرات زیر در سامانه اعمال شده است:

۱-  برقراری امکان انتخاب «مدت اعتبار کارت بازرگانی» برای «واحدهای تولیدی» و «صادرکنندگان برتر» به نحوی‌که:

الف) واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری، در صورتی که در فرم درخواست کارت بازرگانی، گزینه «تولیدی می‌باشم» را انتخاب نمایند، می‌توانند مدت اعتبار کارت بازرگانی خود را از یک تا ۵ سال انتخاب نمایند.

۲-  برقراری امکان انتخاب گزینه‌های «شرکت دانش بنیان» ، «شهرک صنعتی» و «دارای ۲ سال سابقه تسلیم اظهارنامه مالیاتی» در فیلد محل کسب به نحوی که:

الف) متقاضیان دارای مجوز تولیدی دانش‌بنیان، با انتخاب گزینه مربوطه و در صورت تأیید سیستمی مرجع ذی‌ربط، از شرط محل کسب مستثنی هستند.

ب) متقاضیان دارای دفترچه قرارداد با شهرک صنعتی، با انتخاب گزینه مربوطه و در صورت تأیید سیستمی مرجع ذی‌ربط، محل کسب آنها معتبر شناخته خواهد شد. شایان ذکر است، در این صورت، می‌بایست شماره قرارداد در فرم درخواست کارت بازرگانی درج شود.

ج) متقاضیان دارای حداقل ۲ سال سابقه تسلیم اظهارنامه مالیاتی، با انتخاب گزینه مربوطه و مشروط بر آن‌که مبلغ فروش کالا و خدمات آن‌ها در سال قبل بیشتر از حداقل یک برابر نصاب معاملات بزرگ اعلامی در ابتدای هرسال (یک میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون تومان برای سال ۱۴۰۲) باشد، از شرط محل کسب مستثنی هستند.

۳-  برقراری امکان معرفی ملک متعلق به صاحبین امضا مجاز به عنوان محل کسب برای اشخاص حقوقی به نحوی که:

الف) اشخاص حقوقی‌ای که محل کسب آنها متعلق به یکی از صاحبین امضا مجاز شرکت باشد، می‌بایست اطلاعات ملک و فرد مربوطه را در فرم درخواست کارت بازرگانی درج نمایند.

۴-  اضافه شدن فیلدهای «شناسه یکتای سند مالک» و «کد ملی مالک» به نوع ملک استیجاری برای محل کسب به نحوی که:

الف) برای املاک استیجاری، می‌بایست شناسه یکتای سند و کد ملی مالک در فرم درخواست کارت بازرگانی به‌منظور استعلام اصالت از مرجع ذی‌ربط درج گردد.

۵-  حذف شرط داشتن کارت پایان خدمت

۶- کاهش حداقل سن دریافت کارت بازرگانی به ۲۰ سال تمام

۷- حذف شرط عدم داشتن چک برگشتی